Numri i postimeve : 55
Age : 31
Registration date : 01/02/2009

Voronin dërgon Herthan në maje të Bundesligës Empty
MesazhTitulli: Voronin dërgon Herthan në maje të Bundesligës   Voronin dërgon Herthan në maje të Bundesligës I_icon_minitimeSun Feb 15, 2009 12:02 am

Andriy Voronin ka shënuar dy golat për fitoren 2-1 të Hertha Berlinit ndaj kampionit e Bundesligës, Bayern Munich, duke e çuar kështu ekipin edhe në pozitën e parë të tabelës.
Vendasit kaluan në epërsi në fund të pjesës së parë me anë të golit të shënuar nga sulmuesit ukrainas, i ardhur si huazim nga Liverpooli (minuta e 38-të).

Miroslav Klose barazoi rezultatin pas 1 orë lojë në Olympic Stadium para se Voronin të shënoi golin e tij të dytë, që erdhi pas një pasimi të Raffael, 13 minuta para fundit të kohës së rregullt të ndeshjes (77’).

Hoffenheim, që dje humbi me rezultat 4-1 ndaj Bayer Leverkusen, tash zbret në pozitën e dytë me 39 pikë, një prapa liderit, ndërsa Bayerni do të mbajë pozitën e tretë me 38 pikë