KSF-Crews
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosova Security Force
 
ForumPortal*GalleryLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 ELMAZ ISUFI, EMËROHET KRYETAR I SHOQATËS SË GAZETARËVE SPORTIV PROFESIONIST TË KOSOVËS

Shko poshtë 
AutoriMesazh
UMC
α∂мιиιѕтяαтσя
α∂мιиιѕтяαтσя
UMC


Numri i postimeve : 55
Age : 31
Registration date : 01/02/2009

ELMAZ ISUFI, EMËROHET KRYETAR I SHOQATËS SË GAZETARËVE SPORTIV PROFESIONIST TË KOSOVËS Empty
MesazhTitulli: ELMAZ ISUFI, EMËROHET KRYETAR I SHOQATËS SË GAZETARËVE SPORTIV PROFESIONIST TË KOSOVËS   ELMAZ ISUFI, EMËROHET KRYETAR I SHOQATËS SË GAZETARËVE SPORTIV PROFESIONIST TË KOSOVËS I_icon_minitimeTue Feb 03, 2009 5:37 pm

Elmaz Isufi ka fituar votat e delegatëve për tu shpallur kryetar i Shoqatës së Gazetarëve Sportiv Profesionit të Kosovës, në kuvendin e mbajtur sot në Prishtinë. Më pranin e 21 delegatëve, pothuajse të gjitha medieve të shkruara, Elmazi ka fituar 16 vota, derisa kundër kandidatit të tij i vetëm Driton Latifi kishte besimin e vetëm 5 delegatëve. Në këtë takim kuvendarët përveç kryetarit kanë zgjedhur edhe këshillin drejtues këshillim mbikëqyrës dhe gjyqin e nderit, derisa sekretari i shoqatës do të zgjidhet në mbledhjen e parë të këshillit drejtues të shoqatës. Gjithsesi, duhet përmendur se ky kuvend ishte më se i mirëseardhur për faktin se shoqata tashmë një kohë të gjatë nuk ka funksionuar dhe tash me krijimin e kësaj udhëheqje pritet që edhe punët e gazetarëve sportiv të jenë shumë më profesionale. Fillimisht, delegatët pasi kanë shkarkuar bordin e kaluar të shoqatës, kanë vendosur edhe për disa ndryshime në statutin e shoqatës. Fillimisht me votim unanim është marrë vendim që të bëhet ndërrimin i emërtimit të shoqatës e cila tashmë do të quhet Shoqata e Gazetarëve Sportiv Profesionist e Kosovës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
ELMAZ ISUFI, EMËROHET KRYETAR I SHOQATËS SË GAZETARËVE SPORTIV PROFESIONIST TË KOSOVËS
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
KSF-Crews :: Diskutime Të Ndryshme :: Sporti-
Kërce tek: